V nedeljo, 2.12.2018 je v organizaciji ŠD Šmartno potekal že 18. Miklavžev tek. Učenci so morali preteči razdaljo 1400m. Letošnja udeležba je bila za našo šolo velika, saj je tekmovalo 33 učencev in učenk. Šola je dobila pokal za najštevilčnejšo ekipo, na kar smo res ponosni. Učenci so na tekmovanju dosegli kar nekaj odličnih uvrstitev. Zarja Pančur je bila najhitrejša med vsemi deklicami in tako dobila pokal za absolutno zmagovalko na krajši progi, Luka Petek je v svoji kategoriji osvojil drugo mesto, medtem ko sta Neža Dimec in Domen Učakar dosegla tretji mesti. Do desetega mesta v svoji kategoriji se je uspelo uvrstiti tudi Žigi Korošcu, Nejcu Zdovcu Kralju, Nejcu Petku, Jani Poljanšek, Kristjani Drolcu, Samu Bajdetu, Luciji Bajde, Davidu Kuharju, Manji Jerič, Binetu Petku, Luku Jeriču, Ani Korošec in Maji Ahčin. Na tekmovanju je bilo 107 tekmovalcev in tekmovalk. Vsem udeleženkam in udeležencem iskrene čestitke za nastop.

Metka Mozetič

Vodja dejavnosti