V nekoliko hladnem in oblačnem jutru je v nedeljo, 1.12.2019 potekal že 19. Miklavžev tek, katerega so se udeležili tudi učenci naše šole. Proga je bila za osnovnošolce dolga 1,4km in je potekala kot vsako leto na zadnjem delu trase Miklavževega teka, ki sicer poteka iz Term Snovik, preko Hruševke do vrha sv. Miklavža. Naši učenci so dosegli nekaj odličnih uvrstitev in sicer je Ana Korošec osvojila tretje mesto, Eva Korošec pa drugo mesto med učenkami od 6-8 let. Med učenkami je  v kategoriji od 13-15 let zmagala Zarja Pančur in tako ubranila zmago iz lanskega leta.  Že drugo leto zapored smo osvojili pokal za najštevilčnejšo ekipo, saj se je teka udeležilo kar 38 učencev in učenk. Vsem sodelujočim iskrene čestitke za  nastop.

Metka Mozetič

Vodja dejavnosti