Interesne dejavnosti

Plezanje 6. do 9. razred Metka Mozetič Pančur
  • četrtek, 6. ura

ŠPORT

Pri interesni dejavnosti bomo predvsem poglabljali nekatere vsebine rednega pouka športa in izbirnih predmetov, ter se pripravljali na šolska športna tekmovanja, ki se jih bomo udeležili v tem šolskem letu (terminski plan). Glede na koledar tekmovanj se bomo nekje do novega leta ukvarjali predvsem z odbojko (učenci in učenke višjih razredov) in nogometom (starejši dečki). Sledilo bo nekaj ur priprave za nastop na občinskem prvenstvu v namiznem tenisu, nato pa urjenje ekip dečkov in deklic v mali odbojki in mlajših dečkov v nogometu. Do prvomajskih počitnic se bomo posvetili vadbi atletike v vseh kategorijah, nato pa še pripravi na tekmovanja v odbojki na mivki.

PLEZANJE

V letošnjem šolskem letu bomo izvajali interesno dejavnost  Plezanje vsak torek v preduri. Interesna dejavnost je namenjena učencem od 5. do 9. razreda. Na vadbi bomo izboljševali osnovne motorične sposobnosti kot so koordinacija, gibljivost, moč rok in ramenskega obroča … Spoznavali se bomo  s plezalnimi položaji, saj je plezanje izrazito tehnični šport, kar pomeni, da se mora tehnika plezanja prilagajati biomehanskim zakonitostim, ki veljajo za plezalca v steni.

i-učbenik
za ŠPORT