Interesne dejavnosti

Šport 8. in 9. razred torek A in B urnik 6. in 7. ura Samo Poljanšek
Plezanje 5. do 9. razred sreda, 6. in 7. ura B urnik Metka Mozetič Pančur
ŠPORT

Pri interesni dejavnosti se bomo ukvarjali predvsem z odbojko, ter poglabljali nekatere vsebine rednega pouka športa in izbirnih predmetov. V skladu z epidemiološkimi razmerami  in koledarjem šolskih športnih tekmovanj bomo nastopali na občinskih prvenstvih v različnih športnih panogah (odbojka, nogomet, namizni tenis, atletika, kros, odbojka na mivki…).

PLEZANJE

V letošnjem šolskem letu bomo izvajali interesno dejavnost  Plezanje vsako sredo 6. in 7. uro. Interesna dejavnost je namenjena učencem od 5. do 9. razreda. Na vadbi bomo izboljševali osnovne motorične sposobnosti kot so koordinacija, gibljivost, moč rok in ramenskega obroča … Spoznavali se bomo  s plezalnimi položaji, saj je plezanje izrazito tehnični šport, kar pomeni, da se mora tehnika plezanja prilagajati biomehanskim zakonitostim, ki veljajo za plezalca v steni.